Powitanie Zimy

Wspólne Kolędowanie

Teatrzyk pt. "Złota Jabłoń"

6 grudzień Mikołajki

Spotkanie z ilizjonistą

V Spotkanie z Bajką

Spotkanie z żołnierzem

Wycieczka do Arsenału - Muzeum Fortyfikacji i Broni

Dzień Misia

Warsztaty teatralne

Wykorzystanie technik teatralnych w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym

Spotkanie z Pawłem Fajdkiem

Jestem Polką i Polakiem

Warsztaty teatralne

Dnia 23 października odbył się wyjazd do Osiedlowego Domu Kultury "Okrąglak" w Zamościu na tańcobajki - czyli Animacyjny Teatr Taneczny pt. "Smoki, Damy i Rycerze"

Wycieczka do ZOO

Dnia 25.10.2019r dzieci z grupy "Wiewiórki" i "Biedronki" wzięły udział w wycieczce do zamojskiego ZOO. Była to wspaniała okazja do poznania i zobaczenia zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym. Dzieci zobaczyły między innymi: tygrysa, lwa, geparda, hipopotama, kangury, surykatki, żyrafy.... Dużym zainteresowaniem cieszyły się małpki, które przed dziećmi prezentowały cyrkowe akrobacje. Wielką radość sprawiło dzieciom również oglądanie gadów a także różnych gatunków ptaków, niezwykle barwnych i ciekawych.

Dzieci szczęśliwe, pełne wrażeń i zadowolone wróciły do przedszkola gdzie czekał na nich pyszny obiadek.

Wycieczka do piekarni "Jutrzenka"

W październiku dzieci przedszkolne z najstarszych grup wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni "Jutrzenka" w Wólce Panieńskiej. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Przedszkolaki zwiedziły najważniejsze pomieszczenia w piekarni , zapoznały się osobami tam pracującymi oraz zobaczyły wielkie maszyny, piece, krajalnice itp.

Dzieci zostały zapoznane z pracą piekarza, z jego charakterystycznym ubiorem i etapami wypiekania pieczywa.

Podczas wycieczki była również najprzyjemniejsza, słodka chwila, czyli degustacja pysznych babeczek.

Dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

Teatrzyk pt. "Pinokio"

Dnia 16 października aktorzy z Teatru Brzechwy w Lublinie zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie teatralne pt. „Pinokio”.

Spotkanie ze strażakiem

Dnia 15.10. 2019r. dzieci z grupy "Wiewiórki" i "Motylki" gościły Pana Jakubiak Sebastiana - strażaka z PSP w Zamościu.
                     Celem spotkania było zapoznanie dzieci z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaka,  kształcenie odpowiedniego zachowania w trudnych sytuacjach, oraz zaznajomienie  z sytuacjami, w których powinno się  korzystać  z numerów alarmowych.
                                               Gość w interesujący sposób opowiedział o swojej pracy a także zaprezentował strój strażaka do akcji ratowniczo gaśniczych.
Pan Sebastian przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. Dzieci dowiedziały się że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również udzielają pierwszej pomocy przy wypadkach drogowych, pomagają zwierzętom,  walczą z klęskami żywiołowymi oraz innymi miejscowymi zagrożeniami. Podczas spotkania dzieci utrwaliły numery alarmowe i dowiedziały się jakie informacje powinna podać osoba, która telefonuje z prośbą o pomoc. Dużą radość sprawiło dzieciom, przymierzanie hełmu strażackiego.                                                                                                                                                                                                Spotkanie było bardzo ciekawe i uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka.

Serdecznie dziękujemy p. Sebastianowi za przekazanie ciekawych informacji nt pracy straży pożarnej oraz za poświęcony czas.

Powitanie Jesieni

Dnia 27 września pożegnaliśmy Lato a powitaliśmy nową porę roku - Jesień. Tego dnia odwiedziła nas Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy.

Pani Jesień przywitała dzieci jesienną muzyką i zaprosiła  w świat zabaw i jesiennych zagadek. Przedszkolaki bawiły się przy jesiennych piosenkach a także rozwiązywały jesienne zadania: segregowały dary jesieni, rozpoznawały smaki jesiennych warzyw i owoców itp.

Na koniec wspólnej zabawy Pani Jesień obdarowała każde dziecko jesiennymi liśćmi.

Spacer po Zamościu

Korzystając z ostatnich ciepłych promieni słonecznych dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Zamościa. Dzieci zwiedziły Rynek Starego Miasta a na nim Ratusz i kolorowe kamienice. Następnie "Wiewiórki" i "Zajączki" wybrały się do Muzeum Fortyfikacji i Broni a "Biedronki", "Motylki" i "Żabki" szukały oznak jesieni w pobliskim Parku Miejskim. Z kieszeniami pełnymi kasztanów, zadowoleni i pełni wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.

Koncert "Śpiewające znaki drogowe"

"Śpiewające znaki drogowe" to tytuł koncertu, na jaki wybrały się 24 września 2019r przedszkolaki do siedziby Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad ruchu drogowego. Dzięki rekwizytom: znaki drogowe, sygnalizator świetlny, przejście dla pieszych, dzieci śpiewająco uczyły się bezpiecznego poruszania się po drogach. Mali uczestnicy ruchu drogowego chętnie brali udział we wspólnych zabawach a odpowiedzi na zadawane zagadki nie stanowiły dla nich problemu. To było miłe i pouczające spotkanie.

Wycieczka do Topólczy do Ogrodu Zabaw i Pracowni Radosnej Twórczości

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja