REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU W KALINOWICACH

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

edycja 2019/2020

To Ogólnopolski Projekt propagujący rozwijanie czytelnictwa: czytanie w domu i w przedszkolu, prezentacja dzieciom utworów polskich pisarzy i poetów(polskie bajki, baśnie i wiersze).  Przedszkolaki  razem z nauczycielami wybrałygrupową maskotkę – Misia, który odbędzie podróż po domach przedszkolaków. Misiom zostały nadane imiona, a projekt zainaugurował czytanie w przedszkolu (w każdej z grup). Miś wędrując do domu przedszkolaków  jest wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany w domu, a dzieci wykonają rysunek lub odrysują swoją rączkę (praca w domu). Do projektu włączymy również Rodziców, osoby zapraszane do przedszkola, oraz przedstawiciela Grupy MAC Edukacja. Wszyscy czytający wpiszą się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków. Po wykonaniu zadania dzieci otrzymają dyplom. Razem z Misiem w ciągu roku przedszkolaki wykonują także różne zadania („Bezpieczny z Małym Misiem, Mały Miś i Dzień Matematyki…).

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy

„Magiczna moc bajek czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni”

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka, oraz kształtowanie postaw prospołecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Czym chleb dla ciała, tym baśń dla duszy  – tymi słowami można podsumować  rolę baśni w  wychowaniu dziecka. Dzięki czytaniu literatury stanie się lepsze,, bogatsze  wewnętrznie, pragnie, aby zawsze tryumfowało dobro i sprawiedliwość. Dzięki bajkom i baśniom zaspokaja swoje potrzeby psychiczne – poczucie, że jest kochane, akceptowane i bezpieczne. Bajki i baśnie dają mu wsparcie, poczucie siły i nadzieję”–Anna Zielińska i Ludmiła Fabiszewska, autorki Projektu.

Projekty realizowane w naszym przedszkolu są odpowiedzią na realizację

kierunków polityki  oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej:

wychowania do wartości poprzez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, rozwijanie kreatywności, profilaktykę uzależnień,

oraz założeń podstawy programowej.

Wiodące kompetencje kluczowe: porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie, świadomość i ekspresja kulturalna, porozumiewanie się w językach obcych.

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja